ÇAMLICA TV KULESİ’NDE SON DURUM (FOTOĞRAFLI)

Çamlıca Tepesi’nde görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan mevcut anten direkleri kaldırılarak sayısal yayına geçiş sürecini sağlamak amacıyla inşaatına başlanan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi yükselmeye devam ediyor.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PROJEDE RÜZGARA KARŞI DAYANIKLI KULE VİNÇ KULLANILIYOR

2016 yılı sonunda yapımına başlanan ve tamamlandığında toplam 365 metre yüksekliğe sahip olması planlanan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nde Potain MCR 160 model yelken bomlu kule vinç kullanılıyor. Proje tamamlandığında 360 derecelik dönüşler yaparak tüm ankraj bağlantılarını kendisinin sökmesi planlanarak projeye dahil edilen Potain MCR 160 model yelken bomlu kule vinç, Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşasının en önemli ekipmanları arasında yer alıyor. Projede, kule vincin yanı sıra Stros marka NOV 2032 UPF7 model 2 ton kapasiteli dış cephe personel ve malzeme asansörü de görev alıyor. Sahada görevli tüm çalışanların inşaata iniş ve çıkışlarını kolaylaştırarak her seferde 25 kişiyi taşıyabilen dış cephe personel ve malzeme asansörü, çalışanların en güvenli şekilde proje yüksekliğine ulaşmasını sağlıyor.

PROJENİN TIME LAPSE TEKNİĞİ İLE GÖRÜNTÜLENMESİ İŞİNİ IKM PRODÜKSİYON VE TIMELAPSETÜRKİYE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRİYOR

Tamamlandığında Eyfel Kulesi’nden daha yüksek bir yapı haline gelecek olan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nin time lapse tekniği ile görüntülenmesi işini ise IKM Prodüksiyon ve TimelapseTurkiye birlikte gerçekleştiriyor.

Bu amaçla her 15 dakikada bir farklı açılardan projenin fotoğrafları çekiliyor. Proje tamamlandığında bu fotoğrafların birleştirilmesiyle inşaat sürecinin nasıl geliştiğini anlatacak hızlandırılmış bir video hazırlanacak. Bu time lapse videosunun projenin açılışında gösterilmesi planlanıyor.

İnşa sürecini anlatan hızlandırılmış video görüntüsünün bu önemli projenin inşaat sürecini en iyi şekilde anlatması amacıyla Türkiye’de ilk kez bir inşaatta time lapse ve hyper lapse teknikleri bir arada kullanılıyor.

Ayrıca IKM Prodüksiyon kulenin hava çekimlerini de gerçekleştiriyor.

İSTANBULLULAR SEYİR TERASLARINDAN BÜTÜN İSTANBUL’U GÖREBİLECEK

İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olması hedeflenen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nin, 148’inci ve 153’üncü metrelerinde seyir terasları, 153’üncü ve 175’inci metrelerinde ise restoranlar hizmet verecek.

ÇAMLICA TV KULESİ NE ZAMAN BİTECEK?

İstanbul Anadolu Yakası`nın siluetine değer katacak olan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nin, bu yılın Haziran ayında açılması planlanıyor.

Tüm fotoğraflar Evdenhaberler.com’a aittir.