BURSA YILDIRIM SİNANDEDE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN TEMELİ ATILDI
Bursa’nın Yıldırım ilçesi kentsel dönüşüm hamlesinde büyük bir adım daha atıldı. Sinandede Mahallesi’nde özel teşebbüs eli ile gerçekleştirilen kentsel dönüşümde 10 bin metrekarelik alanda Başolhan İnşaat tarafından 312 daire yapılacak. Projenin temeli törenle atıldı.

90 çarpık konut dönüşecek

Törende konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, plansız ve güvensiz yapılaşma sebebiyle kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu hatırlattı. “Önemli olan bina yaparken gönülleri de yapmak” diyen Başkan Edebali, “Hak sahibi vatandaşlarımızı güvenle yaşayabilecekleri konutlara kavuşturuyoruz. Burada daha önceden yer alan 90 adet çarpık ve plansız yapıların yerini modern ve güvenli konutlar yer alacak. Sinandede Mahallemizde gerçekleştirilecek bu dönüşüm bizim şehir vizyonumuz için ideal bir çalışma” dedi.

Hak sahipleri mağdur edilmeyecek

Yıldırım’da ortak paydaşlarla birlikte gerçekleştirme anlamında projenin en önemli adımlardan biri olduğunu belirten Başkan Edebali, “Yaptığımız çalışmalarda hak sahiplerini mağdur etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın en büyük avantajı eski hasarlı binalar yerine güvenli ve sağlam binalarda yaşamak olacak. Yerel yönetim, merkezi hükümet ve özel teşebbüs eliyle bunu gerçekleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Yıldırım’a değer katacak

Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak kentsel dönüşüm projeleriyle ilçenin çehresini değiştirdiklerini vurgulayan Edebali, “Modern şehirleşme adına yaptığımız çalışmalarda günü kurtarmak için değil geleceğe taşımak amacıyla uygulamalarımızı sürdürüyoruz. Yıldırım’a değer katacak, insanlarımızın ihtiyaç duyduğu projeleri gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

2. etap yakında

Sinandede kentsel dönüşüm projesinin 2. etabı için 471 hak sahibinin rızası alınarak projeye başlandı.