BURDUR’DA BİR İNŞAAT FİRMASI 85 KİŞİYİ 5 MİLYON LİRA DOLANDIRDI!

Burdur’da bir inşaat firmasının 2 yetkilisi hakkında aynı daireleri birden fazla kişiye satarak 85 kişiyi yaklaşık 5 milyon lira dolandırdı. Şüpheliler mahkemece tutuklandı.

5 milyon lira dolandırdılar

Burdur´da bir inşaat firmasının 2 yetkilisi aynı daireyi birden fazla kişiye sattı. Bina yapılması mümkün olmayan alanlarda kentsel dönüşüm yapacaklarını söyleyerek 85 kişiden 5 milyon lira topladı. .

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, özellikle inşaat sektöründeki bazı firmaların dolandırıcılık kastıyla hareket ettiğine dair kendilerine birçok şikayet ulaştığını söyledi.

Başsavcı Doğan, “Bu kapsamda yapılan bir soruşturmada Cumhuriyet Başsavcılığımıza bir firmayla ilgili olarak müracaat eden 85 kadar vatandaşın toplamda 5 milyon lira dolandırıldığı tespit edilmiştir” dedi.

Başsavcı Doğan, “Firma sahipleri bu eylemleri nedeniyle dolandırıcılık suçundan tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edilmişlerdir. Serbest bırakılan şüpheliler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızın itirazı üzerine mahkemece haklarında tutuklanmak üzere yakalama kararı çıkarılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Başsavcı Doğan, vatandaşı bu ve benzeri durumlarda kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmemesi için dikkatli davranması gerektiği konusunda uyardı.