BOĞAZDA BİR YIKIM DAHA! ATLANTİS TANKERS BİNASI YIKILDI!
Galatasaray adasının hemen karşısında bulunan Atlantis Tankers Grubu’na ait bina yıkıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, binada, Boğaziçi Kanunu’na aykırılıkların bulunduğu belirtildi.  Atlantis Tankers uluslararası deniz taşımacılığı yapan bir firma.

Yıkım öncesi iş yeri boşaltıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yıkım ekipleri Beşiktaş Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi üzerinde bulunan bir denizcilik firmasına ait binaya geldi. Belediye ekipleri yıkım kararı olduğunu belirterek içeride bulunan eşyaları dışarı çıkarttı.

Ofis eşyalarını nakliye kamyonlarına koyan ekipleri binayı boşalttı. Sabah işe gelen iş yeri çalışanları ise yıkım ekiplerini görünce büyük şok yaşadı. İş yerindeki kişisel eşyalarını kolilere koyan çalışanlar endişeli gözlerle çalışmaları izledi.

Ekipler, binanın boşaltılmasının ardından iş makineleriyle yıkım çalışmalarına başladı. Yıkım dolayısıyla caddedeki trafik de kontrollü şekilde tek şeritten veriliyor.

Firma Avustralya asıllı Alman vatandaşına ait

Yıkım kararı verilen Kuruçeşmedeki binanın, uluslararası lojistik işi yapan Atlantis Tankers Grubu’na ait. Anılan grup bünyesinde Armona Denizcilik isimli bir şirket de bulunuyor. Şubat 2002’de kurulan bu şirketin yönetiminde Marlon Kerim Weinstabl ve L.Severın Weinstabl yer alıyor.

Aslen Avustralya kökenli Almanya vatandaşı olan Lorenz Severin Moritz Weinstabl’ın şirketinin, Türk denizcilik sektöründe bir çok firmayı mağdur ettiğine yönelik iddialar ortaya atılmıştı.