BODRUM TURİZMDE ŞAMPİYONLAR LİGİNDE OYNUYOR
Son yıllarda hem markalı konut hem de otel zincirlerinin yeni adresi Bodrum. Türkiye’nin turizm cennetinde faaliyet gösteren Çağdaş Holding ve Seba İnşaat yeni projelerde inşaat çalışmalarını sürdürüyor. Nef, Astay İnşaat, Mesa, Gülman Grup, Ofton İnşaat, Altunbüken Holding, Aksoy Holding de Bodrum’a yatırım yapan diğer büyük firmalar. Ağaoğlu Şirketler Grubu, Dap Yapı ve Akfen’nin de bölgede inşa etmek için yeni projeler hazırlıyor.

Bodrum 25 yılda büyük yol katetti

Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, turizmin şampiyonlar ligindeki bütün oyuncuların Bodrum’a gelmek için yarıştığını dile getirdi. Çağlar, “Mesela, Four Seasons geliyor. Mandarin, Swissotel, Hilton, Banyan Tree de yapılıyor. Hepsi 2020’lerde tamamlanacak. Cannes’a gittiğinizde neyi görüyorsanız burada da o olacak. Bodrum 25 yılda amatör ligden şampiyonlar ligine çıktı” dedi.

Bodrum’un ikinci Swissotel’i 2018’de açılıyor

Çağdaş Holding, 2015’te Swissotel markası ile turizm sektöründe de faaliyet göstermişti. Turgutreis’teki otel ve villa projesini tamamladı. İkinci Swissotel için de çalışmaların sürdüğünü belirten Dağlarca Çağlar, “Şimdi de Bodrum’a ikinci Swissotel’i, ‘Swissotel Residence Bodrum Hill’ projesi ile getiriyoruz. Otel ve rezidans konseptli bu projemizi 2018 itibarıyla devreye alacağız” dedi.

Bodrum girişi Yokuşbaşı mevkiinde, Bodrum Kalesi, Kos Adası ve Karaada manzarasına hakim projede inşaatın sonuna geldiklerini kaydeden Çağlar, Swissotel Rezidans Bodrum Hill’de 108 oda ve 35 rezidans yer alacağını söyledi. Projede konut büyüklükleri 130 metrekare ile 1062 metrekare aralığında değişirken, fiyatlar 900 bin Euro’dan başlıyor, 7.5 milyon Euro’ya kadar yükseliyor.

Bodrum’a yatırıma devam

Projenin 100 milyon Euro’luk bir yatırım büyüklüğüne sahip olduğunu belirten Çağlar, rezidansların 10’unu sattıkları söyledi. Çağlar, Bodrum’a yatırıma devam edeceklerini, 2 yılda 100 milyon Euro daha yeni yatırım planladıklarını ifade etti. Bodrum’un en büyük beton firmasına da sahip olduklarını hatırlatan Çağlar, Bodrum’daki gayrimenkul sektöründeki hareketliliğin Çağdaş Beton’un büyümesine de pozitif katkı verdiğini söyledi. Çağlar, “Betonda 2017’de yüzde 20 büyürüz” dedi.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*