Bizim Mahalle 2. Etap arsasında inşaat başlıyor!
Emlak Konut GYO’nun Küçükçekmece’deki Bizim Mahalle 2. Etap arsasında inşaat çalışmaları başlıyor. İhaleyi kazanan Dağ Mühendislik imzayı attı. Firma 551 milyon TL’si Emlak Konut’a verilmek üzere, toplam 2 milyar TL’lik satış taahhüt etmişti. Emlak Konut’un Küçükçekmece arsası yaklaşık 1 milyon metrekare büyüklüğünde. Dağ Mühendisliğin kazandığı arsa ise 118 bin metrekare.

 

Bizim Mahalle gece gündüz yaşayan bir mahalle olacak

İmza töreninde konuşan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim; “Özlenen mahalle sıcaklığı için bugün ilk imzalarımızı atıyoruz. İhalemizi kazanan Dağ Mühendislik Müteahhitlik Tic. ve San A.Ş. ile imzaları atmaktan memnuniyet duyuyoruz. İnsan ve şehir odaklı yaklaşımla yatay mimarinin hakim olacağı projemiz, bulunduğu bölgeye değer katacak. Bizim Mahalle her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk alanlarına, sağlık tesislerinden dini tesislere, kütüphaneden festival alanlarına, el sanatları merkezinden spor tesislerine kadar birçok faaliyet alanıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle olacak.” dedi.

Emlak Konut 10 ayda 13,2 milyar TL’lik ihale yaptı

Türkiye ekonomisinin düzenli büyüme ivmesi yakaladığını işaret eden Ertan Yetim; “2.çeyrek rakamlarında 5.1 gibi büyüme oran görüyoruz. Beklentiler 3. çeyrek rakamlarının daha da yukarıda olacağı yönünde. Bizlerde yapmış olduğumuz yatırımlarla beraber ülkemizin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. 2017 hedeflerimizi açıklarken bu yıl için 10 milyar TL’lik ihale yapacağımızı belirtmiştik şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz 9 dev ihale ile yaklaşık 13,2 milyar TL’lik değere ulaştık. Atılacak tüm adımları ülkemizin geleceğine yatırım olarak görüyoruz. Bugün burada atmış olduğumuz imzaların başta ülkemize, kurumumuza ve Dağ Mühendisliğe ayrıca projemizde yaşayacak vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnanıyorum ki hem İstanbulumuza hem sektöre değer katacak bir yatırım olacak.” dedi.

Dağ Mühendislik bugüne kadar 8 bin konut yaptı

İmza töreninde görüşlerini bildiren ihalenin kazananı Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ, “Emlak Konut güvencesiyle gerçekleştireceğimiz projenin ihalesini kazanmış olmaktan mutluluk duyduk” dedi. Dağ, “Bugüne kadar Dağ Mühendislik olarak 8 bin konutun inşasına imza attık. Şu anda halen Emlak Konut güvencesiyle Tual Bahçekent ve Tual Adalar projesinin inşasını sürdürüyoruz. Biz yatırımlarımızda her zaman ülkemize olan güvenimizi öne koyarak hareket ediyoruz. Bu ihaleye ve bundan sonra katılacağımız ihalelerde de bu anlayışla hareket edeceğiz. Bu imzaların her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*