Bayrampaşa Yıldırım Lunapark arazisine ne yapılıyor?

Bayrampaşa Yıldırım Lunapark arazisi Bayrampaşa Belediyesi’nin yürüttüğü yeni bir proje ile hem semtin otopark sorununa çözüm olacak, hem de yeni bir cazibe merkezine dönüşecek. Belediye, Kartaltepe Mahallesi’ndeki alana içinde Osmanlı camii, saat kulesi ve kültür merkezi de olan dev bir kompleks inşa edecek.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Yıldırım Lunapark’ın altı otopark olacak üstü kompleks

Bayrampaşa Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Yıldırım Lunapark arazisine yapılacak dev kompleks için çalışmalar başladı. Kartaltepe Mahallesi Bilgehan Caddesi’ndeki proje kapsamında alana İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Bayrampaşa Belediyesi işbirliği ile Osmanlı camii, saat kulesi, su sebili, kültür merkezi, park, yürüyüş yolu, zemin altı otopark ve süs havuzundan oluşan dev bir kompleks yapılacak.

Bayramapaşa Belediyesi her mahallede zemin altı otoparklar ve yeşil alanlar yapacak

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Biz istiyoruz ki Bayrampaşa’da yaşamak insanımıza keyif, huzur ve mutluluk versin. Vatandaşlarımız trafik sorunu yaşamasın, yeşile hasret bir ömür değil, yeşillikler içinde bir ömür sürsün. Parklarımızda ve yeşil alanlarımızda çocuklarımız güvenle büyüsünler; yürüyüş yollarında yaşamın keyfini sürsünler. Bu nedenle her bir mahallemize zemin altı otoparklar, yeşil alanlar, yürüyüş yolları ile insanımızın huzuru koklayacağı dev parklar yapıyoruz. Bu doğrultuda lunapark alanına Osmanlı camii, saat kulesi, su sebili, kültür merkezi, park, yürüyüş yolu, zemin altı otopark ve süs havuzundan oluşan dev bir kompleks inşa ediyoruz. Bu büyük projenin halkımız ve ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

 

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*