BAŞARIR İNŞAAT FİKİRTEPE’DE 800 KONUTLUK DÖNÜŞÜM PROJESİ YAPACAK

Başarır inşaat tarafından Fikirtepe’de 800 konutluk yeni bir kentsel dönüşüm projesi başlayacak.

Hak sahiplerinin büyük kısmı ile anlaşıldı

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bölgede ilk etapta yüzde 85 gibi bir anlaşama oranını yakaladıklarını, bu aşamadan sonra anlaşmaya yanaşmayanlar nedeniyle sürecin tıkandığını aktaran Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır, “Bakanlığın devreye girmesiyle birlikte işler hızlandı.  Ticari alanlar ve konutların olacağı projemizde metrekare çıkış rakamlarının 7 bin ila 7 bin 500 TL olmasını bekliyoruz” dedi.

Metrekare fiyatları artacak

Piyasanın düzelmesiyle birlikte bölgede kısa vadede fiyatların 10 bin TL’ler seviyesine çıkacağını ifade eden Başarır, kentsel dönüşüm kapsamında aynı anda pek çok konutun yapılacağı Fikirtepe bölgesinin geleceğini de değerlendirdi. Yoğun arz nedeniyle Bağdat Caddesi’nde ki gibi bir fiyat düşüşü olur mu sorusuna cevap veren Başarır, Fikirtepe için böyle bir durumun sözkonusu olmayacağını söyledi.

Fikirtepe’de fiyat düşüşü olmayacak

Alptekin Başarır, “Site yaşamı ve ana arterlere ulaşım yakınlığı nedeniyle Fikirtepe’de Bağdat Caddesi’ndeki gibi fiyat düşüşü söz konusu olmayacak. Bölgenin yurt dışında Bağdat Caddesi’ne göre tanıtılma imkanları daha güçlü. Bağdat Caddesi’ndeki bir apartmanı yurt dışına götürüp orada tanıtma şansımız düşük. Ancak Fikirtepe’de yapılan projelerin büyüklüğü buna imkan sunuyor. Bu nedenle burada yabancıya satma şansımız yüksek. Bölgeden yabancıya blok satma imkanımız da var.” diye konuştu. Başarır, bundan dolayı Bağdat Caddesi’ne yakın fiyatların Fikirtepe bölgesinde de görüleceğini söyledi.