BALIKESİR’DE BİR ÇOK PROJE AYNI ANDA YÜRÜTÜLÜYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 3 yılda 1 milyar 250 milyon liralık yatırım yaptı. Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Vizyon projelerle kentimiz daha da değerlenecek” dedi.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Balıkesir sanayi bölgeleriyle büyüyor

Başkan Ahmet Edip Uğur, geride kalan 3 yıllık görev süresini değerlendirdi. Balıkesir’in 2014’te Büyükşehir olduğunu hatırlatan Başkan Uğur, 19 ilçe ve 34 beldedeki belediyelere ayrı su ve kanalizasyon hizmeti verdiklerini ifade etti. Başkan Uğur, Balıkesir’de mevcut organize sanayi bölgeleri büyütülürken, yeni sanayi bölgeleri kurma çalışmalarının da başladığını söyledi. Uğur, “Balıkesir otoyollar ve bölünmüş yollar ile cazibe merkezi haline geliyor. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi, yalnızca Balıkesir değil Bandırma, Gönen ve şimdi de Dursunbey’de yeni bir organize sanayi bölgesi bölgesi kuruldu. Yatırım yapmak isteyenler Balıkesir’i tercih ediyor” dedi.

Çay Deresi yakında bitiyor

Çay Deresi Rekreasyon Alanı inşaatının bitmek üzere olduğunu ifade eden Başkan Uğur, şöyle devam etti; “Denizi Balıkesir’e getiriyoruz. Orada gondollar ve kayıklar yüzecek. Çay Deresi ile Çamlık Tepesi arasına teleferik projesi de hazır. 2 bin 400 metre mesafelik ve 8 direkle geçilecek bir teleferik hattı kurulacak.”

Liman anlaşmasını belediye sürdürecek

Bandırma Liman projesinde Hollanda ile iyi niyet anlaşmasının bozulduğunu söyleyen Başkan Uğur, projeyi kendilerinin devam ettirileceklerini söyledi. “Ayvalık Lale Adası ve kruvazör liman projeleri üzerinde de çalışılıyor.” diyen Uğur, Katar’da düzenlenecek fuarda Balıkesir’i ve projelerini tanıtacaklarını ifade etti.

Balıkesir’e hafif raylı sistem gelecek

Başkanı Uğur, 2014 yılında seçim vaatleri arasında yer alan hafif raylı sistem için de ilk adımı attıklarını söyledi. Hafif Raylı Sistem ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile görüşmelerin neticelendiğini ifade eden Başkan Uğur, “Bu protokol ile de Balıkesir’in Banliyö işletmeciliği ile ilgili çalışmalar TCDD ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yerine getirilecek. Balıkesir’e hayırlı uğurlu olsun” ifadesini kullandı.