BALIKESİR’DE 500 EMEKLİYE SOSYAL KONUT YAPILACAK

Balıkesir Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, emekliler için 500 konutluk bir proje yapacaklarını açıkladı. Kafaoğlu, “Gaziosmanpaşa ve Pamukçu’da 2+1 ucuz sosyal konut üreteceğiz. Yeri biz vereceğiz, konutları TOKİ yapacak” dedi.

Lüks konut yerine sosyal konut

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sosyal ve insana dokunan belediyeciliğe önem verdiklerini kaydeden Başkan Kafaoğlu, 500 emekliye TOKİ’yle birlikte ucuz sosyal konut yapacaklarını açıkladı. Kafaoğlu, “Emekli vatandaşlarımız bizden 2+1 konut istiyor. Bununla ilgili TOKİ ile görüşmelere başladık. Emekliler Derneği’ne 500 kişinin müracaatı var. Lüks konut yapmak yerine sosyal konutlar yapmayı düşünüyoruz. 2+1 konutlar ile emeklilerimizin de ev sahibi olmasını istiyoruz. Belediye olarak yeri biz vereceğiz, evleri de TOKİ yapacak.

Balıkesir Emekli Konutları’nın temeli bu yıl atılacak

Düşük maliyetli konutlar olacak. Gaziosmanpaşa, Pamukçu bölgesi ile birlikte 3 alternatif yerimiz var. TOKİ hangisini beğenirse oraya yapacağız. Fiyatları düşük konutlar ile emekli vatandaşlarımızın ahir ömürlerinde ev sahibi olmasını istiyoruz. Emeklilerimizin oturacağı toplu konutların temelini bu yıl atmayı planlıyoruz”dedi.