Balıkesir belediye başkanının istifası mı istendi?
AK Parti’de istifası istenen başkanlar listesinde adı olduğu öne sürülen Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’la ilgili sıkıntı yaşandığı bildirildi. Uğur’un istifa etmiyorum mesajı gönderdiği öne sürüldü. Burhaniye ilçe kongresinde Balıkesir milletvekili Sema Kırcı’ya hakarete varan sözler söyleyen Uğur, geçtiğimiz yıl da Balıkesir valisi ile tartışma yaşamıştı.

AK Parti’de istifası istenen başkanlar listesinde adı olduğu öne sürülen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş önceki gün istifa ederken, Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’la ilgili sıkıntı yaşandığı bildirildi. Uğur’un, “İstifa etmiyorum, istiyorsanız siz görevden alın” dediği söyleniyor.

Belediye başkanına disiplin yolu göründü

AK Parti’nin il ve ilçe kongreleri devam ederken, Balıkesir’in Burhaniye ilçe kongresinde, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un kongreye görevli olarak katılan Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı’ya yönelik sert eleştiri ve hakarete varan sözleri parti içerisinde tepkiye neden oldu. Uğur için disiplin sürecinin başlatılacağı bilgisi verildi.

Görevden alınabilir!

Balıkesir Belediye Başkanı Uğur hakkında disiplin sürecini başlatan AK Parti, olası cezayı ise Bakanlar Kurulu toplantısı ardından bugün toplanması beklenen MYK’da karara bağlayacak. Belediye Başkanı Uğur’un sözlü savunmasına da başvurulacak. Belediye Başkanı Uğur hakkında kınama cezası verileceği hatta ihracının da değerlendirileceği kaydedildi.

“Vali değil, memur bile olamaz.”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur geçtiğimiz yılın Nisan ayında da Balıkesir Valisi ile bir tartışma yaşamıştı. Uğur, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman yüzünden 9 aydır toplanamadığı söylemiş ve Vali Yaman için “Kumpasla, entrikayla, işlerimizi bozmakla. Bu kişi değil valilik, devlet memurluğu bile yapamaz” demişti.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*