Aydın Örs Spor Kompleksi, Beylikdüzü’nde açıldı!
Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan ve  Türk basketbolunun efsanevi ismi Aydın Örs’ün adını taşıyan Aydın Örs Spor Kompleksi, Beylikdüzü’nde açıldı.

Avrupa Şampiyonu antrenöre vefa görevi

29 yıllık antrenörlük kariyerine tam 20 kupa sığdıran ve basketbol tarihinde ülkemize Avrupa Kupası kazandıran ilk teknik adam olarak tarihe geçen Aydın Örs’ün ismi, Beylikdüzü Eğitim Bulvarı’nda açılan Spor Kompleksi’ne verildi. Aydın Örs Spor Kompleksi’nin açılışını Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, efsanevi koç Aydın Örs, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran ve spor camiasının değerli isimleri birlikte gerçekleştirdi.

Aydın Örs: “Benim için büyük bir hediye”

Salona kendi adının verilmek istendiğini öğrendiğinde çok duygulandığını, geçmişte yaptığı hizmetlerin takdir görmesi, tarihe geçecek şekilde kalıcı hale gelmesinin ailesini onure ettiğini belirt Örs, “Benim ve ailem için çok özel bir projeyi uygulayan Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnsana hayattayken böyle bir değer verilmesi benim için büyük bir hediye. Bu noktalara kolay gelinmiyor. Büyük bir ekiple başarılarımı kazanabildim.” diye konuştu.

 

Toplam  bin 400 metrekarelik bir alana sahip

İki katlı inşa edilen binanın alt katı yurt olarak dizayn edilirken üst katında ise spor salonu yer alıyor. Toplamda bin 400 metrekareye sahip spor salonunda 4 tane soyunma odası, 1 antrenör odası, 1 toplantı ve sunum odası, 1 fitness odası ve 4 duş yeri bulunuyor. Basketbol sahası 600 metrekarelik bir alana sahip. Saha aynı zamanda gerektiği durumda voleybol sahasına da dönüştürülebiliyor.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*