ATAKÖY MARİNA MEGA YAT LİMANI 2 MAYIS’TA AÇILIYOR!
62 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Ataköy Marina Mega Yat Limanı 2 Mayıs’ta açılıyor.

Yat turizmini geliştirecek

Yat ve tekne sektörü, İstanbul’un marka değerini artıracak iki önemli organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ataköy Marina Mega Yat Limanı açılışı ile deniz tutkunlarının merakla beklediği CNR Avrasya Boat Show, 2 Mayıs tarihinde eş zamanlı olarak kapılarını açacak. Mega Yat Limanı ile pek çok özel yapım, seçkin tekne İstanbul’a uğrayabilecek. Liman sayesinde bu özel tekneler kış aylarını da İstanbul’da geçirme imkânına kavuşurken, her türlü bakım ve onarım işlerini de burada yaptırabilecek. Liman, yat turizminde potansiyelinin yüzde 10’unu bile değerlendiremeyen Türkiye’nin bu alanda önemli bir gelir elde etmesine önemli bir katkı sağlayacak.

Ataköy Marina Mega Yat Limanı’nın özellikleri neler?

Ataköy Marina, Mega Yat Limanı ile birlikte tekne boylarına bağlı olarak toplam 1000 tekneye denizde bağlama yeri sağlayabilecek kapasiteye ulaştı.

167 bin metrekare korunmuş su yüzeyi alanına sahip tesiste, dalgakıran toplam uzunluğu 1,5 kilometre, liman içi derinliği 6 metre olacak.

Mendirek üzerinde halkın kullanabileceği 5 metre genişliğinde, 1,5 kilometre boyunda yürüme ve bisiklet yolu yapıldı.

Liman, 25 metreden 100 metreye kadar motor yacht, sailing yacht veya catamaran tipinde teknelere hizmet verebilecek.

Yüzer iskelelerde 25 metre ile 35 metre arası, ana mendirek ve rıhtıma ise 35 metreden büyük tekneler bağlanabilecek.

Mega Yat Limanı, özellikle güvenli bağlama yeri ve karaya çekilebilme sıkıntısı çeken 30 metre üzerindeki tekneler için çok önemli bir adres olacak.

Havalimanına yakınlığı dolayısıyla büyük bir lokasyon avantajına sahip olan Ataköy Marina, mega yat marinasının da eklenmesiyle Türk denizciliği adına büyük bir adım atmış oldu.