ARNAVUTKÖY DURUSU THY KONUTLARI PROJESİ!

Yeni Havalimanı’nın İstanbul’un yerleşim yerlerine uzaklığı, havalimanı personeli için barınma sorunu doğurdu. Türk Hava Yolları (THY) çalışanlarından gelen bu talebe kulak verdi ve Emlak Konut GYO ortaklığıyla bölgede 10 bin konutluk bir projeye başlamaya karar verdi. Taraflar projeyi hayata geçirmek için bir araya geldiler ve imzaları attılar. Peki THY Konutları nereye inşa edilecek? Projenin arsa alanı ne kadar büyük olacak? Projede kaç konut inşa edilecek? THY Konutları ne zaman bitecek? Proje havalimanına ne kadar uzaklıkta inşa edilecek? THY Konutları’ndan THY çalışanları dışındaki kişiler de alabilecek mi? İşte aklınıza gelen tüm sorular ve cevaplarıyla Arnavutköy Durusu THY Konutları projesi….

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

ARNAVUTKÖY DURUSU THY KONUTLARI PROJESİ!

ARNAVUTKÖY DURUSU THY KONUTLARI PROJESİ

THY ve Emlak Konut havalimanı yakınında tabiri caizse yeni bir şehir kurmak için anlaştı. Peki Arnavutköy Durusu THY Konutları projesi neleri kapsıyor? İşte detaylar

ARNAVUTKÖY THY KONUTLARI NEREYE YAPILACAK?

THY Konutları projesi, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Dursunköy mahallesinde bulunan Emlak Konut arazisine inşa edilecek. Büyüklüğü 3 milyon 639 bin metrekare olan arsa Kuzey Marmara Otoyolu’na 11, İstanbul Yeni Havalimanı’na ise 12 kilometre uzaklıkta.

DURUSU THY KONUTLARINI HERKES ALABİLECEK Mİ?

Proje öncelikli olarak THY çalışanlarına, artarsa 3. Havalimanı’nın diğer çalışanlarına satılacak. Yine artarsa diğer vatandaşlar da bu konutlardan alabilecek.

ARNAVUTKÖY THY KONUTLARI DAİRE FİYATLARI

Projede daire fiyatları henüz netleşmiş değil. Ancak konutların Emlak Konut projelerindeki en ucuz konutlar olacağı belirtiliyor.

THY KONUT PROJESİ DAİRE TİPLERİ

4 katlı bloklardan oluşacak projede toplam 10 bin konut yer alacak. Projede alıcılara 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçenekleri sunulacak.

THY KONUTLARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

Projenin temeli 29 Ekim 2018’de İstanbul Yeni Havalimanı’nın birinci etabının açılmasıyla atılacak. 3. etaptan oluşan projenin ilk etabının 16 ayda tamamlanması planlanıyor. Bu durumda THY Konutları’nın ilk etabının 2020’nin ilk aylarında teslim edileceği düşünülüyor. Projenin tamamı ise 2023 yılına kadar tamamlanacak.

PROJENİN SOSYAL DONATILARI NELER OLACAK?

Projede emsal düşük tutulacak. Böylece çevrede çok sayıda sosyal donatıya imkan verecek alan bulunacak. İstanbul’da yapılacak Millet Bahçeleri’nden birisi de bu projenin içinde yer alacak. Emlak konut 3,6 milyon metrekarelik arsanın yarısını Millet Bahçesi yapılması için ayıracak. Ayrıca konutlar dışında kent meydanı, bölge parkı, eğitim birimleri, dini tesis alanı ve spor alanları bulunacak.

EMLAK KONUT THY KONUT PROJESİ GÖRSELLERİ

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*