ANTALYA KEPEZ VE SANTRAL DÖNÜŞÜMÜNDE İNŞAAT BAŞLIYOR
Antalya’daki Kepez ve Santral kentsel dönüşüm projesinde inşaat yakında başlıyor. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinin yapılacağı alanda şantiyelerin kurulumuna başlandı.

Şantiye alanı oluşturuluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi ANTEPE inşaat tarafından yürütülen, Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışma sürüyor. Bölgenin değerine değer katacak dev proje artık inşaat için gün bekliyor. İnşaat alanında çalışacak personel için şantiye alanına konteynırlar yerleştirilirken, sosyal tesisler de oluşturulmaya başlandı.

Proje alanının çevresi kapatılıyor

Kepez ve Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında riskli alan ilan edilen bölgenin çevresi de inşaat öncesi pano ve çitlerle çevreleniyor. Proje alanı çevresi yaklaşık 5 bin metre uzunluğunda . Ormana bakan kısım çitle çevrilirken, Antalya Bulvarı’na cephe olan kısım panolarla kaplanıyor. Proje detaylarının yer alacağı görsel panoların yapımı kısa sürede tamamlanacak.

Sorunsuz alt yapı

ASAT tarafından gerçekleştirilen projenin alt yapı imalatları da büyük bir hızla tamamlanıyor. Çağdaş mimarisi, sosyal ve çevreci unsurları ile ön plana çıkan proje, alt yapı çalışmaları ile de Türkiye’ye örnek teşkil ediyor. İlk defa bu kadar büyük çaplı bir yerleşim yeri projesinde binalardan önce alt yapı yapılıyor.