Antalya Demre için imar çalışmaları devam ediyor!
Antalya Demre için yeni imar planları hazırlanıyor. Demre Belediyesi köyden mahalleye dönüşen 10 mahalle için imar hazırlıklarına başladı. Demre’de  10 mahallenin halihazır haritası 186 bin liraya ihale edildi. Detaylar haberimizde!

Demre’de 10 mahallenin imar hazırlıkları başladı!

Antalya Demre’de Büyükşehir Yasası sonrası mahalleye dönüştürülen 10 köy için yeni imar planları hazırlanıyor. Demre’deki köylerin imar planları için halihazır haritalarının çıkarılması için çalışmalar başladı.

Demre Belediyesi köyden mahalleye dönüşen 10 mahalle için imar hazırlıklarına başladı. Demre’de  10 mahallenin halihazır haritası 186 bin liraya ihale edildi. İhale bedelinin yarısı İller Bankası tarafından hibe olarak ödenecek. Kalan ihale bedeli ise  Demre Belediyesi tarafından karşılanacak.

“Bu çalışmalar ön hazırlık!”

170 günde tamamlanması planlanan imar hazırlık çalışmaları hakkında açıklama yapan Demre Belediye Başkanı Başkanı Süleyman Topcu, “Bu 10 mahallemizde imar planı yapmak istiyoruz. Ancak halihazır harita olmadan imar planı yapmak olanaksız. Bu yapılan çalışma imar planının ön hazırlığı” diye konuştu.

 

Betül Cirit / evdenhaberler.com

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*