Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Evleri 386 TL taksitle satışa çıkıyor!
TOKİ tarafından, Ankara Mamak Gülseren Mahallesi’nde inşa edilen 125 adet 2+1, 8 adet 1+1 konut kurasız satışa çıktı. Fiyatların 78 bin TL’den başladığı projeden ev sahibi olmak isteyenlerin 1 Kasım- 29 Aralık tarihleri arasında Halk Bankası Ankara şubelerine başvurmaları gerekiyor. Konutlar kurasız satılacağından ilk gelen istediği daireyi alabilecek. İşte Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 3. Etap 2. Bölge konutlarıyla ilgili tüm detaylar!

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Evleri fiyatları!

Projede satışa çıkan dairelerin 125’i 2+1, 8’i 1+1 planında inşa edilmiş.

Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Evlerinde  bulunan dairelerin fiyatları;

1+1 daireler 78 bin 945 TL,

2+1 daireler ise 120 bin 23 TL ile 153 bin 90 TL aralığında değişiyor.

Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Evleri ödeme planı

Projede satışa çıkan daireler alt gelir grubu konutları olarak geçiyor. Yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay taksit imkanı sağlanıyor.

En ucuz 1+1 daire için ödeme seçenekleri şöyle;

9 bin 473 TL peşin, 180 ay,  386 TL taksit.

En ucuz 2+1 daire için ödeme seçenekleri ise şöyle;

14 bin 403 TL peşin, 180 ay, 587 TL taksit.

Konutlar satıştan sonra hemen teslim ediliyor. Taksit ödemeleri, konut teslim tarihinden sonraki ay başlıyor.

İki daire tipinde de taksitler sabit değil. Taksitler her 6 ayda bir kez memur maaş zammı, ÜFE veya TÜFE’den hangisi düşükse o oranda artırılıyor.

Projeden daire satın alanlar konutlarını borçları bitene kadar devredilemiyor. Ayrıca kendisi ve ailesi için ikamet koşulu aranıyor.

Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Evleri’nde satışa çıkan 125 adet 2+1  dairenin tamamının fiyat ve ödeme planlarına BURADAN , 8 adet 1+1 dairenin fiyat ve ödeme planlarlarına ise BURADAN ulaşabilirsiniz.

Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Evleri büyüklükleri

Projede satışa çıkan 1+1 dairelerin büyüklükleri brüt 44, net 36 metrekare, 2+1 dairelerin büyüklükleri ise brüt 67-80, net 58- 69 metrekare.

Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Evleri başvuru şartları

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ Evleri için başvurular 1 Kasım’da başlıyor. Başvurular Halk Bankası Ankara şubelerinden yapılıyor. Gerekli evrakları getirenler istediği daireyi seçerek hemen alabiliyor.

Projeden  daire sahibi olmak isteyenlerde aranan şartlar şöyle;

  • T.C. vatandaşı olması
  • Ankara İl sınırları içinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara nüfusuna kayıtlı olması ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.)
  • Daha önce TOKİ tarafından satılmış bir gayrimenkule sahip olmaması ve daha önce TOKİ’den kredi almamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)
  • Kendisine ve ailesine ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün bulunmaması  (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)
  • Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor)
  • Aylık hane halkı geliri en fazla net 3.200 TL  olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve çocuklarının toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekiyor.)
  • Bir hane halkı adına kişi, eşi ve çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapmış olması gerekiyor.

Projeyle ilgili satış duyurusuna, gerekli evraklara ve diğer detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*