ANKARA-KIRIKKALE ARASINDAKİ YEŞİL VADİ PROJESİ TAMAMLANIYOR
Ankara ile Kırıkkale arasındaki Kızılırmak Vadisi’nde hayata geçirilen Yeşil Vadi projesi sona eriyor. Yaklaşık 550 bin metrekare alana sahip proje ile hem Ankaralılar yeni bir dinlenme alanına kavuşacak hem de Kırıkkale ekonomisi canlanacak.

Yeşil Vadi projesinde yok yok

Kırıkkale’deki Irmak istasyonundan başlayıp, Kızdırmak Vadisi boyunca uzanan Yeşil Vadi Rekreasyon Alanı, İç Anadolu Bölgesinin en büyük rekreasyon alanı olacak.

Ankara Yeşil Vadi projesi bittiğinde Ankara ve Kırıkkaleliler için dev rekreasyon alanları, konutlar,  alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, dinlenme tesislerinin yer aldığı ortak bir alana kavuşacak.

Ayrıca 125 bin metrekare su yüzeyi alanına sahip olan alanda “Osmanlı Teknesi” projesiyle tekne turları yapılacak.

Kızılırmak manzaralı piknik alanında koşu ve bisiklet yollarının yanı sıra çocukların atlarla buluşacağı mekanlar ve çocuk oyun grupları da yer alacak.

Ulaşımı kolay proje Kırıkkale ekonomisine can suyu olacak

Yeşil Vadi hizmete girdiğinde Ankara ve Kırıkkale, ortak bir mekâna kavuşacak. Bir cazibe merkezi olacak Yeşil Vadi’nin hem büyüklük hem de içerdiği unsurlar bakımından dünyada emsalinin bulunmadığı ifade ediliyor.

Ankara’yı 43 vilayete bağlayan kara yolu üzerinde kurulacak Yeşil Vadi, özellikle Kırıkkale’ye ekonomik açıdan ciddi hareketlilik getirecek.

2010’da hizmete giren Ankara-Kırıkkale Yolu Elmadağ rampaları sayesinde 30 dakikaya inen iki il arasındaki mesafe de Ankara- Sivas Hızlı Tren Projesi’nin hayata geçmesiyle 15 dakikaya düşecek.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*