AKGEDİK YUNUSKENT TOKİ PROJESİ’NDE ÖRNEK DAİRELER GÖRÜCÜYE ÇIKTI!
Akgedik Yunuskent TOKİ’de örnek daireler görücüye çıktı. TOKİ tarafından Manisa’da inşa edilen Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin ilk etabında hak sahiplerine örnek daireler sunuldu. 5 bin 500 konutluk projenin yıl sonunda teslim edilmesi amaçlanıyor.
5 bin 500 konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin ilk etabında hak sahipleri nasıl bir evde oturacaklarını yerinde gördü. Yıl sonuna kadar teslim edilmesi planlanan ilk etap projede hak sahipleri merakla bekledikleri evlerini hafta sonu görme fırsatı yakaladı. Yüzlerce hak sahibi vatandaş ile TOKİ’ye yazılmayı düşünen vatandaşlar Akgedik’in yolunu tutarken; Yunusemre Belediyesi de bölgeye ring seferleri düzenleyerek ulaşımda sıkıntı yaşanmamasını sağladı.

Hak sahipleri örnek daireyi her pazar görebilecek

Hak sahiplerinin uzun süredir bugünü beklediklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Akgedik’teyeni bir şehir inşa ettiklerini dile getirerek, “Akgedik toplu konut alanında yeni bir şehir kuruluyor. İlk etapta çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. İlk etap projemizi Eylül ayı sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımıza daha önce toplu konut alanına ilişkin bilgi veriyor ancak alanı ve örnek daireyi gezdiremiyorduk. Hak sahiplerimizden bu konuda yoğun talep alıyorduk. Ancak gerek mevsim şartları gerekse iş güvenliği dolayısıyla bu mümkün olmamıştı. Çalışmalarımızı tamamlayıp bu haftadan başlayarak her Pazar 13.00 ile 16.00 saatleri arasında vatandaşlarımıza örnek daireyi gezdireceğiz. Belediyemizden araçlar kalkacak. Bunun yanı sıra vatandaşlarımız kendi araçları ve halk otobüsüyle buraya ulaşabilirler. Vatandaşlarımızı firma yetkilileri ile Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğünde görevli arkadaşlarımız karşılayarak bilgi veriyor. Vatandaşımızın mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Yüzlerine yansıyan mutluluğu görmek her şeye değer” diye konuştu.

Duygu dolu anlar yaşandı

Örnek daireyi gezen hak sahipleri ile vatandaşlar, daireye hayran kalırken duygu dolu anlar yaşadılar. Firma yetkilileri ve Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya’dan bilgi alan vatandaşlar örnek daireyi gezmenin bile kendilerini mutlu ettiğini belirterek, kendi dairelerine taşınacakları günü sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdi.