AĞAOĞLU: NİKAHLIM SEMRA HANIM, GERİSİNE BAKARIZ
Ünlü işadamı ve Ağaoğlu şirketler grubunun başkanı Ali Ağaoğlu Sözcü gazetesine bir röportaj verdi. Ağaoğlu’nun röportajında iki önemli açıklama vardı. Birincisi Trump gibi siyasete girmeyeceği, ikincisi ise sevgililerinin nikahlı eşinin yanında çok da önemi olmadığı yönündeydi. İşte o röportaj!

Ali Ağaoğlu’ndan ilginç açıklama: Türkiye’nin Trump’ı olmayacağım!

İstanbul-Bodrum arasında helikopteriyle mekik dokuyan ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu, Bodrum açıklarında demirlediği AGA6 isimli teknesinde SÖZCÜ Cumartesi’ye özel açıklamalarda bulundu. Roma döneminde gladyatörlerin taktığı bilekliğiyle dikkat çeken Ağaoğlu, “Bilekliğim gücü simgeler. Arkadaşımın hediyesi. Ama bana 200 milyon dolara mal oldu” diye konuştu.

– Çoğu zaman gaflarınızla gündeme geliyorsunuz. Hiç yanlış anlaşıldığınızı düşündüğünüz zamanlar oldu mu?

Öncelikle, Karadenizli olduğumu bilmeyen yoktur. Bizim oranın insanları keyifli ve eğlencelidir. Ben de yaşamayı, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi severim. Konuşmalarım dönem dönem yanlış anlaşılabiliyor ama ne yapayım ki açık sözlü ve netim. Kimsenin söyleyemediğini ben açık açık konuşabiliyorum, neticede olan bir şeyi söylüyorum.

– Son zamanlarda medyada çok fazla yer alan bir altın bileklik hikayesi var. Bize biraz bundan bahseder misiniz?

Eski dönemlerde, gladyatörlerin taktığı bir bilek bu. Roma dönemden bir eser ve gücü temsil ediyor. Bir arkadaşımdan hediye. Hediye olmasına rağmen bana 200 milyon dolara mâl oldu. Hediyenin kimden geldiği bana kalsın; onu söylemiyorum.

Nikahlım Semra diğerlerine bakarız

– Aşık olacağınız kadında ne ararsınız?

Aşk sadece karşı cinse duyulan bir şey değildir. Ben her şeyden önce işime aşık biriyim. Kadınlarla önce oturup iki çift laf etmem gerek. Esprilerimi kaldırabilmeli ve pozitif enerjisi olması gerek. Benim zaten nikahım, sultanım Semra’dadır. Öbürlerine bakarız.

Siyasiler girdiği kabın şeklini alır

– Size ‘Türkiye’nin Trump’ı diyorlar. Ülke yönetimine aday olmayı düşünüyor musunuz?

Ben liberal, sağ görüşlü bir iş adamıyım. Yemek kulübüne bile üye değilim. İnsanlara iş verebiliyorsam bu beni mutlu eder. Siyasete girmek aklımdan geçmez. Ama Trump’ı bu konuda destekliyorum. Genç iş adamlarının siyasette aktif rol almasının önemli olduğunu düşünüyorum. Siyasiler yağ gibidir, hangi kalıba koyarsanız o şekli alır. O yüzden dünya ülkeleri, pratik iş yapacak yöneticiler arıyorlar.