ADANA ŞEHİR HASTANESİ HASTA KABULÜNE BAŞLADI

2015’te inşasına başlanan Adana Şehir Hastanesi, sözleşme süresinden 5 ay önce tamamlanarak hasta kabulüne başladı. Hastanenin günlük 16 bini aşkın hastaya sağlık hizmeti sunması bekleniyor.

Adana Şehir Hastanesi’nin özellikleri

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Adana Şehir Hastanesi 53 bin metrekare kapalı inşaat alanı ve bin 550 yatak kapasitesine sahip.

Şehir Hastanesi, bin 300 yatak kapasiteli ana hastane, 150 yatak kapasiteli fizik tedavi hastanesi ve 100 yatak kapasiteli adli psikiyatri hastanesinden oluşuyor.

Ana hastanede, genel sağlık hizmetlerinin yanı sıra onkoloji hastanesi, kalp ve damar hastalıkları hastanesi ile kadın doğum ve çocuk hastanesi yer alacak.

Hastanede 57 ameliyathane, 330 poliklinik odası, 180 yoğun bakım ünitesi ve 35 yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunuyor.

Hastanede 5 bin personel görev alacak

Yaklaşık 5 bin personel görev alacağı Adana Şehir Hastanesi günde 16 bin hastaya kesintisiz hizmet verecek.

VIP hasta odalarına da sahip Adana Şehir Hastanesi’nde tüm odalar tek ve iki kişilik düzenlendi.

Hasta ve hasta yakınları için her türlü konforun düşünüldüğü hastane, sadece Adana’ya değil, bölgeye hizmet edecek ve sağlık turizmi açısından da kente büyük katkı sağlayacak.

Hastanenin maliyeti ise yaklaşık 540 milyon euro oldu.

Depreme karşı dünyanın en dayanıklı hastanesi

Adana Şehir Hastanesi, sahip olduğu bin 512 sismik izolatörü ile uluslararası inşaat ve müteahhitlik dergisi ENR tarafından dünyanın en büyük sismik izolatörlü hastanesi ilan edildi.

Hastane, 3 yönlü sarkaç tipi deprem izolatörleri sayesinde, deprem sırasında bile tüm faaliyetlerini hiç bir aksama olmadan yerine getirmeye devam edebilecek.

Böylece her gün ev sahipliği yapacağı on binlerce kişiye her koşulda kesintisiz ve güvenli bir şekilde sağlık hizmeti sağlayabilecek.

Adana Şehir Hastanesi nerede?

Adana’nın Yüreğir ilçesinde inşa edilen Adana Şehir Hastanesi, Adana çevre Yolu üzerinde Kışla Mahallesi’nde yer alıyor. Dr. Mithat Özsan Bulvarı üzerinden giriş yapılan hastane, Seyhan Barajı’na da oldukça yakın konumda.


 

 

Adana Şehir Hastanesi görselleri1 Comment

  1. Hastaneye çalışanları hiç iyi değil lütfen bu hastaneyi devlet denetleme yapsin ihtiyaci olmayan doktor hemşire sağlık personeli görevine son verilsn

Bir yorum yazın


*