3. KÖPRÜ KURTKÖY-PAŞAKÖY BAĞLANTISI 4 TEMMUZ’DA AÇILACAK
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 11 kilometrelik Kurtköy-Paşaköy yolunun 4 Temmuz’da açılacağını söyledi.

Kurtköy-Paşaköy yolu bayramdan sonra açılacak

Bayramdan sonra devam eden 500’ü büyük 3 bin 400 projenin bitmesi konusunda çalışacaklarını dile getiren Arslan, şöyle konuştu:

“İstanbul’da çok önemli bir otoyolun tamamlayıcısı olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 11 kilometrelik Kurtköy-Paşaköy bağlantı yolunu 4 Temmuz’da açacağız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne giden otoyol bağlantısını yaparak, oradaki trafiği çok daha rahatlatacak, trafiğin akışını hızlandıracağız. Paşaköy’den sonraki otoyol, açık olmadığı için Kurtköy’de mecburen devlet yolu kullanılıyordu, dolayısıyla hafriyat, nakliye ve iş kamyonları aynı bölgeyi kullandığı için olağanüstü sıkışık oluyordu. Bu, İstanbulluların hayatını zorlaştırıyordu. Biz 4 Temmuz’da orayı açarak, ülkemizin insanının hayatını kolaylaştıracak bir işlem yapmış olacağız.”

Ekip olarak projeleri peş peşe açıp, ülke insanının hayatını kolaylaştırmaya devam edeceklerine işaret eden Arslan, çalışanlarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Bakan Arslan, sürücülerden, bayram tadında bir bayram geçirilmesi için kurallara uymalarını istedi.