3. HAVALİMANI YAKININA THY KONUTLARI YAPILACAK. İŞTE DETAYLARIYLA THY KONUTLARI PROJESİ!

Türk Hava Yolları ile Emlak Konut GYO, 29 Ekim’de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı yakınına THY Konutları yapacak. 350 hektar alanda gerçekleştirilecek THY Konutları’nın inşaası için anlaşma imzaladı. Türk Hava Yolları çalışanlarının yaşayacağı proje; Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Yeni Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi projelerle değerlenen Arnavutköy bölgesinde kurulacak.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

3. HAVALİMANI YAKININA THY KONUTLARI YAPILACAK. İŞTE DETAYLARIYLA THY KONUTLARI PROJESİ!

12 BİN 500 THY ÇALIŞANI KONUT TALEP ETTİ

29 Ekim’de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı, beraberinde bir çok gelişmeyi de getiriyor. Gayrettepe Yeni havalimanı metrosuyla ulaşım sorunu kalmayacak olan havalimanının yakın çevresinde konaklama sorunu bulunuyor. Havalimanına yakın mesafede çok geniş alanlar bulunsa da büyük ölçekli konut projeleri yer almıyor.

Bu noktadan hareketle yola çıkan ve yaklaşık 12 bin 500 çalışanın taleplerini ciddiye alan THY, 350 hektarlık bir alanda havalimanı çalışanlarının konaklama ihtiyacını giderecek dev bir konut projesi başlatılmasına karar verdi. THY bu noktada Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut’la çalışmayı tercih etti.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum projenin gerçekleştirilmesi için bir protokol imzaladı.

Proje; modern şehircilik ve yatay mimari yaklaşımı ilke edinen bir anlayışla hayata geçirilecek.

HAVALİMANI YAKININDA YENİ YAŞAM ALANI İHTİYACI VAR

İmza töreninde konuşan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı şunları söyledi:

“Çalışma arkadaşlarımız arasında yaptığımız bir ankette 12 bin 500 arkadaşımız Yeni Havalimanı’na yakın konumda yeni bir konut ve yaşam alanı ihtiyacı olduğunu belirtti. Biz de bugün burada tıpkı Yeni Havalimanı’mız gibi modern ve devasa bir yaşam alanı kurmak için ilk adımı atıyoruz. Bu alanda Türk Hava Yolları ailesi özlenen semt kültürüne yeniden kavuşacak ve ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri yanı başında bulacak. Umuyoruz ki Türk Hava Yolları ailesi bu alanlarda huzurlu ve mutlu bir yaşam sürer.”

YAŞAM ALANI İHTİYACI DOĞDU

İstanbul Yeni Havalimanı ile birlikte doğrudan ve dolaylı olarak 225 bin kişinin istihdam edileceğini belirten Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum ise şöyle konuştu;

“Bu çerçeveden baktığımızda havalimanının çevresinde nitelikli bir yaşam alanı ihtiyacı doğacağı aşikardır. Bugün Türk Hava Yolları ile birlikte bu ihtiyacı karşılayacak yeni bir yaşam alanı kurmak üzere ilk adımı atıyoruz. Şirketimizin sahip olduğu yaklaşık 3,6 milyon metrekare arsamızın %50 hissesini Türk Hava Yolları’na devrederek önemli bir ortaklık gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde planlı kent anlayışının ilk temsilcileri arasında yer alan Emlak Konut GYO A.Ş. bu projede Türk Hava Yolları ile iş birliği içerisinde olmaktan mutluluk duymaktadır. Türk Hava Yolları ailesine projenin hayırlı olmasını diliyorum.”

3. HAVALİMANI YAKININA THY KONUTLARI YAPILACAK. İŞTE DETAYLARIYLA THY KONUTLARI PROJESİ!

THY KONUTLARI EMLAK KONUT GYO’NUN EN BÜYÜK PROJESİ OLACAK

Yeni nesil mahalle gelişimini ve geleneksel semt tasarımını harmanlayan THY Konutları, mahalle kültürü yaşamına uygun şekilde geliştirilecek.

Projede; 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 gibi daire tipleri Türk Hava Yolları çalışanlarının tercihine sunulacak.

THY Konutları projesinde her yaştan insanın faydalanabileceği bölgesel park ve rekreatif alanlar bulunacak.

Projede meydan ve etkinlik alanları, dini tesis, eğitim, sağlık, spor alanları, sosyal ve kültürel tesis alanları ile yaya ve bisiklet yolları gibi sosyal donatılar da yer alacak.

Ayrıca projede yenilenebilir enerji kaynaklarından, yağmur suyu ve gri su geri kazanımı teknolojisinden yararlanılması hedefleniyor.

3,5 milyon metrekarelik alanda geliştirilecek proje, arsa alanı bakımından Emlak Konut GYO’nun şimdiye kadar geliştirdiği en büyük proje olma özelliğini taşıyor.

ARNAVUTKÖY THY KONUTLARI GÖRSELLERİ

ARNAVUTKÖY THY KONUTLARI TANITIM FİLMİBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*