2B ARAZİLERİ İÇİN BAŞVURU VE ÖDEME SÜRESİ 6 AY UZATILDI

7 Mart’ta sona erecek olan 2B arazileri için başvuru süresi 6 ay daha uzatıldı.

Ödemesini aksatıp hakkını kaybedene yeni imkan

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sakarya’da katıldığı bir etkinlikte 2B arazilerle ilgili açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızdan bir kısmı zamanında müracaat etmiş ama ödemelerini yapmakta sıkıntı çekmiş, taksitlerini ödememiş, 2B arazisini alma hakkını kaybetmiş. Bununla ilgili normalde 7 Mart’a kadar getirmiş olduğumuz bir imkan vardı. O imkan bitiyor. 7 Mart geldiğinde ödemelerini aksatanlar bu sistemden çıkarılacaklardı. Fakat hükümet olarak bu konuda bir karar aldık. İnşallah Sakarya başta olmak üzere bütün vilayetlerimizde 2B arazisi olup da satın alma başvurusunu yapan ancak ödemesini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen vatandaşlarımıza 6 ay daha imkan sağlıyoruz. Yani eylüle kadar ödemeleri ertelemiş oluyoruz.

Süre uzatımı hiç başvuru yapmayanları da kapsıyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2B arazisi olup da bu araziyi almak için başvurmamış vatandaşlar için de aynı uzatmanın geçerli olduğunu söyledi. Ağbal, “2B arazisi olan vatandaşlarımıza böylelikle 6 ay süreli yeni bir imkan da getirmiş oluyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.”diye konuştu.