Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu Sabiha Gökçen’e uzayacak
Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatılacak. Böylece Üsküdar’dan metroya binen bir kişi kesintisiz olarak Sabiha Gökçen’e gidebilecek. Açıklamayı Ümraniye metrosunun açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu Sabiha Gökçen'e uzayacak

Çekmeköy-Sancaktepe metrosu kısa sürede tamamlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun, Yamanevler’e kadar hizmet verecek ilk etabının açılış törenine katıldı katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en kısa sürede hattın Çekmeköy-Sancaktepe’ye kadar olan kısmının da açılacağını söyledi.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu Sabiha Gökçen’e uzayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın ikinci etabının da devreye girmesinden sonra sıranın metronun Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatılmasına geleceğini belirtti. Halen Sultanbeyli-Sancaktepe arasına metro yapımı sürüyor. Üküdar metrosunun Sancaktepe’ye kadar olan kısmı da devreye girdikten sonra, önce hat Sultanbeyli’yer, ardından Sabiha Gökçen’e kadar uzatılacak.

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli-Sabiha Gökçen metrosunda hangi duraklar olacak?

Üsküdar’dan Sabiha Gökçen’e kesintisiz ulaşımı sağlayacak olan metro hattında Çekmeköy durağından sonra şu istasyonlar yer alacak;

*Sarıgazi

*Şehir hastanesi

*Abdurrahmangazi

*Samandıra

*Veysel karani

*Hasanpaşa

*Sultanbeyli

*Hamidiye

*Yenişehir

*Kurtköy

*Sabiha Gökçen

 

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*