TOKİ Bolu Mengen Beşler 3. Etap yakında satışa çıkacak!

TOKİ Bolu Mengen Beşler 3 Etap Konutları kapsamında 252 yeni konut inşa edecek. İhalesi 4 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilen proje kapsamında bir cami ve büfenin dışında dere ıslahı ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor. Projede en düşük teklifi 31 milyon 290 bin TL ile Memsan Enerji, 35 milyon TL ile de Acarkent İnşaat verdi.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Bolu Mengen Beşler 3. Etap Konutları 4 katlı olacak

TOKİ Mengen Beşler Evleri, yatay mimari konsepte uygun olacak şekilde zemin+3 kat olacak.

TOKİ projelerinde 2+1 daireler “alt gelir grubu konutları”, 3+1 daireler ise “orta gelir grubu konutları” olarak geçiyor.

Mengen TOKİ Evleri rpojesinde de 156 konut alt gelir grubu için, 96 konut ise orta gelir grubu için inşa edilecek.

Mengen TOKİ Evleri yöresel mimariye uygun olacak

Mengen’in eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede bina cephelerinde zemin kat seviyesinde yöresel doğal taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler ve payandalar kullanılacak.

Çatılarda ve cephelerde Türk evlerini yansıtan çıkmalar yer alacak.

Blok yerleşimlerinde ortak kullanıma açık yeşil alanlar bulunacak.

Bolu Mengen Beşler 3. Etap TOKİ konutlarına başvuru tarihi ne zaman?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor.Bu durumda başvuruların 2018 yılı Şubat ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak…

Mengen Beşler 3. Etap TOKİ Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Bu nedenle kesin fiyat için ihalenin sonuçlandırılması gerekiyor. Arsa fiyatları da maliyette önemli rol oynuyor. Merkeze yakın yerlerde veya büyükşehirlerde TOKİ fiyatları yükselirken, merkezden uzak yerlerde fiyatlar düşüyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları  açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

TOKİ Bolu Mengen Beşler 3. Etap Konutları ne zaman teslim edilecek?

Projenin ihale şartnamesinde, ihaleyi kazanan firmanın yer tesliminden itibaren projeyi 550 günde tamamlaması öngörülüyor. Buna göre Bolu Mengen 3. Etap Konutları’nın 2019 yılının yaz aylarında teslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ Mengen 3. Etap Konutları görselleriBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*